Боністика - це перш за все історія. Багато банкнот з різних країн світу мають мистецьке значення. Багато банкнот є вартими уваги досвідчених колекціонерів через свої обмежені тиражі. Ювілейні випуски банкнот. Бони, які не були випущені в обіход з певних причин і так далі. Якщо брати до уваги професійну термінологію, то боністика - це спеціальна історична дисципліна, що вивчає паперові грошові знаки. 

Якщо ви читаєте цю статтю, то ви вирішили доєднатися до мільйонної спільноти колекціонерів банкнот по всьому світу та зробити перші кроки для створення власної, а що головне - унікальної колекції бон. І команда World Banknote Store допоможе вам у цьому питанні викоритовуючи свій досвід та знання.

Отже перші кроки, які варто визначити для себе, це взагалі розробити стратегію колекціонування та визначити для себе місію колекціонування. Саме так, дайде відповіді на свої питання: навіщо це мені? (подобається збирати банкноти, тренд серед знайомих чи друзів, бажаю створити комерційний проект з продажу банкнот, блогерство чи може щось інше). Визначилися з тим, чому ви цього прагнете і можете задавати собі наступне питання - з яких банкнот почати? Тут цікавіше, адже все залежить від відповіді на перше питання. Наприклад ви вирішили зібрати для себе колекцію банкнот, просто як для задоволення. Тоді давайте визначимо, а які ж саме банкноти вас зацікавлять? Можливо вас цікавить історія певної країни і ви хочете мати собі усі паперові бони цієї країни. Можливо ви оберете якийсь континент і будете збирати паперові грошові знаки з цього континенту. Можливо вас завжди захоплювало життя колишньої королеви Великої Британії Єлизавети ІІ і бони з її портретом ви прагнете зібрати. Давши відповідь на це питання ви зможете переходити до наступного кроку - перелік банкнот, які мають бути в вашій колекції. На наш погляд - це надзвичайно цікавий крок для початківців, адже саме тут ви вперше починаєте пізнавати банкноти. Створіть таблицю в Exel (це може будь де - в блокноті паперовому, в замітках телефону і т.д.) куди ви будете виписувати всі банкноти, якими збираєтеся поповнити свою колекцію. Тут важлива деталізація - варто вказати номінал бон, роки випуску, особливості, орієнтовні ціни на ринку (можна дізнатися у нашої команди) та визначити для себе мінімальну і максимальну вартість, яку ви готові заплатити за кожну банкноту. Саме це стимулюватиме вас знаходити екземпляри за найбільш сприятливими для вас цінами. Варто також розробити календар - коли і яку банкноту ви збираєтеся придбати. Навіщо це потрібно можете ви запитати? Це важливо, адже маючи чіткий план з встановленими дедлайнами та з врахуванням вашого бюджету ви зможете систематично підійти до процесу колекціонування і за короткий період часу зібрати в себе бони, якими ви так бажали володіти. Останнім кроком стане звернутися бо допомогу до команди World Banknote Store адже саме ми надаємо безкоштовні консультації по боністиці, допомагаємо створити стратегію для початку колекціонування, надамо перші бони для того аби ви вже з перших днів почали створювати свою унікальну колекцію. 

Коротенька стаття для усіх бажаючих почати робити перші кроки у сфері боністики. Для допомоги зв'яжіться з нами через будь-який для вас зручний спосіб, вказаний на цьому сайті.

Віталій Чернюк,

співзасновник WBS