Альберт Пік – це мабуть найвідоміша людина в сфері колекціонування банкнот. Саме він створив перший каталог банкнот у всьому світі, яким ми користуємося і до цього дня.

Народився 15 травня 1922 року в місті Кельн, Німеччина.

Альберт Пік почав збирати свою колекцію в 1930 році. Пізніше він вивчав філософію, літературу та історію, і до 1964 року, коли вирішив присвятити себе боністиці й вивченню паперових грошей і стати визнаним експертом, працював менеджером у видавництві.

Перший каталог Альберт Пік створив у 1974 році.

Крім своєї основної роботи — «Стандартного каталогу світових паперових грошей»— Пік опублікував безліч книг, за які отримав кілька міжнародних нагород.

Коли його приватна колекція (у той час) 180 000 банкнот стала занадто велика для приватного колекціонера, вона була передана на зберігання BayerischeHypotheken - і Wechselbank (зараз Unicredit Bank). Альберт продовжував розширювати колекцію в період з 1964 по 1985 рік, як куратор у службі банку.

Помер 22 листопада 2015 року у Гарміш-Партенкірхені, Німеччина.

Про каталог:

   Стандартний каталог паперових грошей світу — широко відомий каталог банкнот, який вийшов у видавництві Краузе в трьох томах.

Ці каталоги добре знані в нумізматичній торгівлі як каталоги Піка, оскільки система нумерації була вигадана Альбертом Піком. З середини 1980-х років права на ці каталоги належать видавництву Краузе, де з 1994 року видаються під редакцією Джорджа С. К'югажа.

Система нумерації каталогів:

   Система нумерації використовує великі літери (наприклад, 'P', 'PS', 'PM') і ціле число для ідентифікації запису. Якщо запис має різні варіанти підпису або дати, то додається маленька літера (наприклад, P120a). Якщо номер, що повинен бути доданий, і розділ не оновлюються, то наприкінці використовується велика літера (наприклад, P120А).

Віталій Чернюк